Gwiaździsta 22, 53-413 Wrocław

pn-pt. 10:00-20:00 | sb. 10:00-14:00

Oficjalne logo reforma studio w wersji czarnej

Trychologia i zabiegi trychologiczne we Wrocławiu

Nasza oferta została stworzona z myślą o osobach, które borykają się z problemami skóry głowy i włosów. W Reforma Studio oferujemy zabiegi trychologiczne, skierowane do osób z różnymi dolegliwościami, takimi jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca czy nadmierne wypadanie włosów.

Zapewniamy wysokiej jakości zabiegi trychologiczne: posiadamy odpowiednią wiedzę, doświadczenie w wykonywaniu zabiegów oraz nowoczesny sprzęt. Zapraszamy do naszego gabinetu trychologicznego we Wrocławiu, gdzie przeprowadzimy należyte badanie trychologiczne i dobierzemy dla Ciebie odpowiednią terapię. Ta wizyta może być kluczowym krokiem do poprawy estetyki i zdrowia Twoich włosów i skóry głowy.

img-3

Co to jest trychologia i czym się zajmuje trycholog?

Znana również jako trychologia kosmetyczna, to nauka zajmująca się badaniem skóry głowy oraz włosów. Jest to dziedzina, która koncentruje się na rozpoznawaniu, usuwaniu i zapobieganiu różnym problemom związanym z wypadaniem włosów i skórą głowy.

Trycholog jest specjalistą w tej dziedzinie, posiadającym wiedzę na temat różnorodnych problemów związanych z włosami, takich jak łysienie czy łupież. Jego głównym celem jest diagnoza problemów z włosami i skórą głowy, a następnie zaproponowanie kompleksowych rozwiązań terapii gabinetowej i pielęgnacji domowej.

Jakie problemy skóry głowy może rozwiązać trycholog w Reforma Studio?

Trycholog zajmuje się problemami związanymi z włosami i skórą głowy. Za pomocą specjalistycznego sprzętu, przeprowadza on badanie trychologiczne, aby zdiagnozować przyczynę, zalecić odpowiednią terapię i kuracje.

W Reforma Studio skupiamy się na diagnozowaniu i skutecznym rozwiązywaniu różnorodnych problemów trychologicznych:
 łupież i inne problemy związane z łuszczeniem się skóry;
 wypadanie włosów i łysienie;
nadmierne wydzielanie sebum;
podrażnienia skóry głowy;
zaczerwienienia, swędzenia czy pieczenia.

Gabinet trychologiczny — wskazania do wizyty

Wskazaniami do wizyty w gabinecie trychologicznym są nadmierne wypadanie włosów lub znaczne przerzedzenie, łupież i problemy skórne, zmiany w teksturze włosów czy nadmierna tłustość skóry głowy.

Przeciwwskazania do zabiegów trychologicznych

Najczęstszymi przeciwwskazaniami do przeprowadzania terapii trychologicznych są aktywne infekcje, stany zapalne i rany skóry głowy, łuszczyca, ciężkie formy egzemy, seboreiczne zapalenie skóry, nowotwory oraz niedawno przeprowadzone operacji na głowie. Niektóre zabiegi trychologiczne mogą być niewskazane dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Czy zabiegi trychologiczne pomagają?

Zabiegi trychologiczne mogą być bardzo pomocne w usuwaniu różnych problemów skóry głowy i przynieść znaczące korzyści, szczególnie w przypadkach, gdy inne metody okazały się nieskuteczne. Wyniki mogą się różnić w zależności od charakteru problemu klienta.

Konsultacja trychologiczna — Na czym polega konsultacja u trychologa?

Przeprowadzając konsultację trychologiczną, trycholog bada skórę głowy, aby ocenić jej stan i zidentyfikować ewentualne problemy. Po zidentyfikowaniu potencjalnej przyczyny problemów, w ramach konsultacji trychologicznej, specjalista zaproponuje indywidualną terapię lub dostosowany do potrzeb klienta zabieg. 

Konsultacja trychologiczna — Jak się przygotować do badania skóry głowy w Reforma Studio?

Wizyta do gabinetu trychologicznego nie wymaga większego przygotowania. W Reforma Studio polecamy naszym klientom kilka prostych zaleceń, a zdecydowanie pomogą one trychologowi w dokładniejszej diagnozie i efektywniejszym zaplanowaniu terapii:

1. Dla lepszej oceny naturalnego stanu skóry głowy, w tym produkcji sebum, warto nie myć włosów od 24 do 48 godzin przed wizytą.

2. Aby nie zakłócać ocenę stanu włosów oraz skóry głowy, najlepiej unikać stosowania wszelkich produktów stylizujących, takich jak lakiery, żele czy pianki.

3. Jeśli wizyta dotyczy wypadania włosów, pomocną będzie informacja na temat tego, kiedy zostały zauważone pierwsze symptomy i jak one postępowały.

4. Podczas diagnostyki, dla trychologa będzie ważna informacja o wszelkich przyjmowanych preparatach (suplementy, leki) oraz produktach używanych do pielęgnacji włosów (szampony, odżywki, maski, itp.).

Ile trwa konsultacja trychologiczna?

Czas trwania konsultacji trychologicznej zależy od skomplikowania problemu i zakresu badań. Zazwyczaj konsultacja u trychologa trwa około 40 minut.

Zabiegi trychologiczne oferowane w naszym gabinecie

Darsonwalizacja to zabieg polecany w przypadku wypadania włosów, łupieżu, czy nadmiernego wydzielania sebum. W zabiegu jest wykorzystywany prąd o wysokiej częstotliwości, który działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Poprawia krążenie krwi w skórze głowy, co może stymulować wzrost włosów.

Ten zabieg polega na dostarczaniu składników aktywnych za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio w skórę głowy. Pomaga to w regeneracji komórek, poprawia krążenie i może wspierać zdrowy wzrost włosów. Jest również korzystny w terapii problemów skórnych, takich jak suchość skóry, łupież czy łojotok.

Popularny zabieg, który łączy oksybrazję, czyli delikatny peeling skóry głowy z infuzją tlenową. Ten zabieg pomaga w głębokim nawilżeniu i rewitalizacji skóry głowy.
Mezoterapia mikroigłowa jest wykorzystywana do stymulacji wzrostu włosów i poprawy stanu skóry głowy.

Mezoterapia mikroigłowa z infuzją tlenową to połączenie dwóch skutecznych zabiegów na poprawę stanu skóry oraz usuwanie problemów z włosami. Po mikronakłuwaniu, skóra głowy jest bardziej podatna na składniki odżywcze, a infuzja tlenowa dodatkowo wzmacnia efekt rewitalizacji i odżywienia.

Podczas każdego zabiegu mezoterapii igłowej substancje odżywcze są wstrzykiwane bezpośrednio w skórę głowy, co działa skutecznie przeciw wypadaniu włosów.

RF mikroigłowa to specjalistyczny zabieg, gdzie ciepło generowane przez RF stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co może pomóc w odbudowie struktury skóry głowy i poprawić zdrowie włosów.

Jest to specjalistyczny zabieg polegający na stosowaniu preparatu, który zawiera peptydy i składniki wzrostu. Jest to stosowane w formie mezoterapii, gdzie substancje aktywne są wstrzykiwane w skórę głowy, stymulując wzrost włosów i poprawiając kondycję skóry.

Ile trwa zabieg trychologiczny?

Przebieg zabiegu jest zależny od indywidualnych potrzeb klienta i może trwać różną ilość czasu, ale zazwyczaj trwa od 20 do 60 minut.

Zarezerwuj wizytę